Obudowa podwodna RECSEA do aparatu CANON G1X MK II

Obudowa podwodna RECSEA WHC-G1XMKII to nowość w naszej ofercie. Jest to zaawansowana, mała, ergonomiczna obudowa podwodna dedykowana aparatowi CANON G1X MK II. Aparat ten należy do flagowych modeli zaawansowanych kompaktów cyfrowych firmy Canon. Canon G1X MK II jest następcą modelu G1X w wesji I. Aparaty kompaktowe tej seri cieszyły się dużą popularnością wśród fotografów podwodnych. Wcześniejsze modele z seri G canon G10, G11, G15, G16 cieszyły się dużym zainteresowanie fotografów podwodnych ze względu na mały rozmiar, dostępność i wybór różnego rodzaj obudów podwodnych do tych aparatów oraz niezły tryb macro.  Do najważniejszych zalet aparatu CANON G1X jako aparatu do fotografii podwodnej należą:

  • jasny szeroki obiektyw F2.0-3.9 o ogniskowych odpowiadających zakresowi 24–120mm dla pełnej klatki
  • duża matryca typu CMOS o rozmiarze 1.5 cala
  • zapis zdjęć w postaci 14bitowych plików RAW które pozwolą skorygować np. ustawienia balansu bieli pod wodą
  • niewielki rozmiar

Parametry te powinny pozwolić na szybkie wykonywanie bardziej szczegółowych zdjęć pod wodą z niższymi wartościami ISO. Zapowiada się ciekawa walka między tym aparatem a modelem SONY RX100 MK II / MK III do których również mamy obudowy podwodne w naszej ofercie*. W stosunku do swojego poprzednika w aparacie G1X MK II zrezygnowano z cenionego przez wielu fotografów wizjera optycznego. Miało to pewnie na celu zmniejszenie rozmiaru aparatu. Pod wodą używanie go zazwyczaj jest bardzo uciążliwe.

RECSEA WHC-G1XMkII Adapter 1

Picture 1 of 17

 

 

Nowa obudowa RECSEA WHC-G1XMKII umożliwia nurkowanie i fotografowanie z aparatem CANON G1X MK II do głębokości 100m.

Zapewnia pełną obsługę wszystkich przycisków i pokręteł aparatu. Jest to najmniejsza wytrzymała aluminiowa obudowa podwodna do tego aparatu.

Please like & share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment Spam Protection by WP-SpamFree